Wyszukiwarka

Sonda
Czy korzystasz/korzystałeś z korepetycji?
TAK
NIEPoleć nas
E-mail docelowy:

Twój e-mail:

Twój podpis:


Co zamiast kursu pilota wycieczek?
2012-12-12 19:44:01

W związku z planowanym zniesieniem licencji pilota wycieczek osobom zainteresowanym pracą pilota oraz rozwojem zawodowym proponujemy profesjonalne przygotowanie do pracy pilota, również wycieczek egzotycznych, odbywające się na zupełnie nowych zasadach. Stosujemy nasze autorskie programy i uczymy wyłącznie rzeczy praktycznych, warunkujących zawodowy sukces.

Już kilka miesięcy temu podjęliśmy decyzję, że w sezonie 2012/2013 nie będziemy prowadzić zwykłego kursu pilota wycieczek. Prowadzenie takiego kursu traci bowiem sens w związku z planowanymi zmianami prawnymi.

Trwają prace w Sejmie nad zniesieniem licencji pilota. Ustawa deregulacyjna została przyjeta przez rząd, trafiła do Sejmu i decyzją ogromnej większości posłów (390 posłów z PO, PIS, PSL, RP i SP) skierowana została do prac w komisji (stan na poczatek listopada 2012 r.). Wszystko więc wskazuje na to, że już wkrótce legitymacja pilota nie będzie do niczego potrzebna, a liczyły się będą wyłącznie umiejetności!

Kiedy nowe przepisy wejdą w życie? Na początku grudnia 2012 odbyło sie publiczne wysłuchanie w Sejmie, teraz projekt będzie procedowany. Jak informują media ("GW" 12.12.2012) przewidywany termin zniesienia licencji pilota wycieczek to pierwszy kwartał 2013 r.

Polecamy również
kurs rezydentów biur podróży!

Zobacz wypowiedź Krzysztofa Matysa dla "Rynku Turystycznego" na temat deregulacji zawodu pilota wycieczek >>>