Wyszukiwarka

Sonda
Czy korzystasz/korzystałeś z korepetycji?
TAK
NIEPoleć nas
E-mail docelowy:

Twój e-mail:

Twój podpis:


Wyniki matury 2008
2008-07-02 11:01:36
Wśród podlaskich maturzystów 81 proc. zdało maturę. To wynik lepszy niż średnia krajowa. W całej Polsce 415 tys. maturzystów przystąpiło do egzaminu – 79 proc. z pozytywnym wynikiem. Najlepiej wypadło woj. Małopolskie – 82 proc., najsłabiej Lubuskie i Dolnośląskie – 75 proc.

Kursy przygotowawcze MATURA 2009. Najlepsi nauczyciele egzaminatorzy


Najlepiej zdawali absolwenci liceów – zdało 89 proc. Gorzej poszło w technikach – 67 proc. Jeszcze słabiej w liceach profilowanych – 63 proc.
Tradycyjnie też lepiej wypadł egzamin w miastach, tu zdało 80 proc,, na wsi tylko 65 proc.

Poprawki
Od tego roku obowiązują nowe zasady, nie ma już wprowadzonej przez ministra Giertych amnestii maturalnej. Jeśli ktoś nie zdał jednego przedmiotu może poprawić go już w sierpniu. Takich maturzystów w tym roku jest 11 proc. Jeśli ktoś oblał więcej niż jeden przedmiot, czeka go poprawka całej matury za rok.

Najchętniej wybierane przedmioty
W tym roku z listy dziesięciu przedmiotów do wyboru maturzyści najczęściej wybierali: geografię 38 proc. i WOS 32 proc., a w dalszej kolejności biologię i matematykę. Ale to właśnie z tych najbardziej popularnych przedmiotów tegoroczne egzaminy okazały się najtrudniejsze. Średnie wyniki:
- geografia: poziom podstawowy 46 proc. i 55 proc. poziom rozszerzony
- WOS: poziom podstawowy 41 proc. i 44 proc. poziom rozszerzony
- biologia: poziom podstawowy 41 proc. i 51 proc. poziom rozszerzony

Zobacz też: Matura 2008, podsumowanie